Exchange 2013 Mailbox Export Import

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Exchange 2013 Yönetim paneli üzerinden mailbox export ve import işlemlerinden bahsedeceğiz. İlk önce Exchange yönetim paneline giriyoruz.

Yönetim paneline giriş yaptık. Şimdi hesabımızı mailbox import ve export edebilme yetkisini vermemiz gerekecek. Bununiçin izinler(Permissions) bölümüne giriyoruz buradan “Recipient Managament” rol grubuna giriyoruz. 

 

Rol grubuna Mailbox Export ve Import rolünü ekliyoruz. Ve üyeler bölümünden Exchange admin hesabımızı bu rol grubuna ekliyoruz.

,

Exchange admin hesabımıza yetki verdikten sonra alıcılar(recipients) kısmından posta kutuları(mailboxes) kısmına geliyoruz buradan export edeceğimiz mailboxu seçiyoruz. Yukarıdaki daha fazla butonundan Pst dosyasını aktar(Export PST) seçeneğini seçiyoruz.

 

İleri butonuna tıklıyoruz. Burada bizden paylaşım yolu istiyor. Masaüstünde pst diyebir paylaşım dosyası açıp,pathini veriyorum ve dosyanın ismini yazıp uzantısını .pst olarak veriyorum.

Burada export işlemi bittiğinde,export işlemi yaptığımız kullanıcıya mail olarak işlemin bittiğini belirtecek.

 

Evet gördüğünüz gibi mailboxu export ettik.

Mailboxu import etmek istediğimizde pst dosyasını içe aktar(import pst) seçeneğini seçiyoruz ve pst dosyasının olduğu paylaşım adresini veriyoruz. Aynı şekilde export ettiğimiz mailboxı import ediyoruz.Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

 

Ercan ESE

Sistem Network ve Yazılım Geliştirme Uzmanı

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

Find NULLED WordPress Themes and Plugins at NulledHub.net