Exchange Blind Carbon Copy Rule (BCC)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda şirket içinde bir mail adresine gelen mailin kopyasını external bir mail adresine yönlendirme kuralını yazacağız.Exchange yönetim merkezini açıyoruz.

Recipents” kısmından “Contacts” bölümüne geliyoruz. Yukarıdaki “+” işaretine tıklayarak  “Mail Contact” ekleyeceğiz.

 

 

Mail Contact” ekledikten sonra “Mail Flow” kısmından “Rules”  sekmesine geliyoruz burada rule ekleyeceğiz.

Create New Rule”  diyerek yeni bir rule ekleyeceğiz.  “Apply this rule if” kısmından alıcı yani recepient seçiyoruz burada açılan sayfada “ercan.ese@bilgeadam.com” mailini buluyorum bu mail adresine gelecek olan maillerin bir kopyasını external mail adresime yönlendireceğim.

 

Mail adresimi arama bölümüne yazıyorum ve Add diyerek mail adresimi ekliyorum. “do the following” kısmında bu adrese gelen maillerin ne yapılacağını seçiyoruz. Mailleri karşı tarafa göndermek için en pratik yol external mail adresimizi gelen maillerde Bcc de tutmaktır. Bu kısımda “Bcc the message to” seçiyorum. Contact olarak eklediğim exernal mail adresini seçerek Add dyerek ekliyorum.

 

Evet kuralımız en son alttaki resim gibi görünecektir. Bu kuralla kısaca şirket e-posta adresimize gelen mailleri, şirket dışındaki bir mail adresimize kopyasını göndermiş olduk.Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

 

 

Ercan ESE

Sistem Yazılım ve Network Uzmanı

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

Find NULLED WordPress Themes and Plugins at NulledHub.net