Server 2012 ve 2016 Orchestrator Powershell Module hatası

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba arkadaşlar System Center Orchestrator ile az çok ilgilenen herkesin bildiği gibi Server 2012 ve üstü versiyolar da PowerShell script çalıştırmakta güçlük çekiyoruz. Aşağıdaki şekilde script düzeni kurduğumuz da çalışacaktır fakat bir value return etmeye çalıştığımızda PowerShellin yapısı gereği scope arasındaki veriler dışarı taşınamıyor.

 

$output=powershell{
Import-Module ActiveDirectory
$group=”www_basic”
Add-ADGroupMember -Identity $group  -Members <Published Data>

}

Eğer Server 2012 üstü bir işletim sistemi kullanıyorsak ve burada orchestrator çalıştıracaksak,yazdığımız PowerShell scriptini şu komut içinde yazmalıyız.

‘$output=powershell{ kod_blogu } ‘

 

Fakat bu şekilde yazdığımız kodlarda value değerini dışarı çıkaramıyoruz bu nedenle orchestrator da ki eğer komutunu kullanamamaktayız. Çözüm olarak Regeditten bir değer değiştirmememiz gerekecektir.

hklm\software\wow6432node\microsoft\.netframework\OnlyUseLatestCLR

Altında OnlyUseLatestCLR  adında bir REG_DWORD oluşturuyoruz ve değerini 1 olarak atıyoruz.  Burada yapılmak istenen CLR yani ortak dil çalışma platformunu her zaman en yeni sürümde çalışmaya zorlamaktır.

Bu şekilde ayarladığınızda ve sunucuyu tekrardan başlattığınızda problemsiz olarak PowerShell scriptlerinizi çalıştırabileceksiniz.

 

Ercan ESE

Sistem Network ve Yazılım Uzmanı

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
There is 1 comment for this article

Bir Cevap Yazın

Find NULLED WordPress Themes and Plugins at NulledHub.net