Predicate does not allow distribution groups hatası

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Exchange server üzerinde distribution group kuralı yazarken “Recipient to” seçidiğinde karşılaştığımız hataya bakacağız.Senaryomuz gereği bir distribution group adresimize dışarıdan mail gelmesini engellemek istiyoruz.Fakat burada ince bir ayrıntı var grup içindeki kişilere gelecek mailleri değil sadece grubun adresine gelecek olan mailleri engellemek istiyoruz. Sadece organizasyon içi mail atılmasını istiyoruz. Evet bunu “Require that all senders are authenticated” ile yapılacağını söylediğinizi duyar gibiyim. Peki dışardan 1 mail adresinin hariç olacağını söylesem ? Evet bunun için bir transport rule yazmamız gerekecek. Hemen yanlış yapılan yönteme geçelim ve hatayı görelim.

 

 

Evet şimdi madde madde gidelim.

1-Alıcı bu grupsa

2-Ve orgranizasyon dışından gönderiliyorsa

3-Mesajı alıcıya ve göndericiye haber vermeden imha et

4-Şu mail adresi hariç

Bence gayet güzel kesinlikle çalışmalı…

 

Ama çalışmıyor tabiki nedenine değinecek olursak. Bu grup aslında bir kişi değil aslında sadece “bir” alıcı değil içinde birden çok member barındırıyor. Bunun için transport rule bizim bu şekilde kural yazmamıza izin vermeyecektir. Doğru yöntem şu olacaktır.

 

 

Yazılması gereken kural budur. “The To box contains” Mail dışarıdan geliyorsa ve To kısmında bu mail grubu adresi var ise mailleri silecektir.Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

 

Ercan ESE

Sistem,Yazılım ve Network Uzmanı

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

Find NULLED WordPress Themes and Plugins at NulledHub.net