SCCM & MECM Fix There is not enough available disk space on

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba arkadaşlar bu yazımda MECM&SCCM upgrade sonrasında yaşadığım bir problemin çözümünü sizinle paylaşmak istedim. SCCM ürünü biliyorsunuz ki servicing update olarak güncelleniyor. Güncellendikten sonra Admin Console üzerinde yeni özellikleri kullanabilmeniz için Admin Console da güncellemeniz gerekmekte. Admin Console güncelleme uyarısı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ekranınızda belirecektir.

“Install the new console version” bölümüne geldiğinizde bir aksilik olmadığı sürece yeni versiyon konsolunuzun yüklenmesi gerekmektedir fakat yazının başlığından anlayacağınız üzere bazen aksilikler meydana geliyor. Yeni konsolu yüklemek istediğimizde diskte yer olmasına rağmen aşağıdaki hatayı alıyoruz.

,

Bu hayatı çözebilmek için SCCM ürününü yüklü olduğunu path üzerine giderek AdminConsole dosyasını bulmamız gerekmektedir. Aşağıdaki resimde bizim yapımızda kurulu olan SCCM pathini örnekliyor olacağım. AdminConsole dosyasını sonunda “.old” koyacak şekilde değiştiriyorum. Eğer değiştirmenize izin vermiyorsa sunucu üzerinde kurulum gerçekleştiriyorsanız bütün konsol uygulamalarını tüm kullanıcılardan kapatarak ve yüklerken hata aldığınız MSI dosyasını kapatarak deneyin.

C:\ diski altında bulunan ConfigMgrAdminUISetupVerbose.log log dosyasını açıyorum. Log dosyası içerisinde “CURRENTDIRECTORY” keywordünü aratıp eş değer pathi kopyalıyoruz. Bu pathde upgrade olmuş ve bizim yükleyemediğimiz AdminConsole setup dosyası bulunuyor. Pathi açıyoruz dosyamızın var olduğunu görüyoruz ve sonraki aşamalarda yüklemek için arkaplanda tutuyoruz.

Kopyaladığımız path üzerindeki ConsoleSetup dosyasını açıyoruz ve yükleme işlemini tekrar deniyoruz.

Yükleme işlemimiz başarılı olarak sonlanacaktır. Sonrasında “OLD” olarak değiştirdiğiniz AdminConsole dosyasını silebilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

Ercan ESE

Consultant and Trainer

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

Find NULLED WordPress Themes and Plugins at NulledHub.net